Спеціалізовані вчені ради

Постійне посилання на розділhttps://ekhnuir.karazin.ua/handle/123456789/1327

У цьому розділі розміщуються дисертації науковців Каразінського університету, що захищені в ньому або в іншому науковому закладі (в будь-які роки).

Бажано, до опису дисертаційної роботи додати файли з текстом дисертації, текстом автореферату та відгуками (у форматі pdf).

Посилання на цей документ можна розмістити на сайті факультету на сторінці відповідної Спеціалізованої ради.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 49
  • Ескіз
    Документ
    Некоторые вопросы теории гальваномагнитных явлений в металлах
    (Харьков : Издательство ХГУ, 1958) Песчанский, Валентин Григорьевич; Піщанський, Валентин Григорович
  • Ескіз
    Документ
    Моделювання поведінки агентів ринку криптовалют
    (Харків : Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, 2019) Дек, Антон Олегович
    Дисертаційна робота присвячена моделюванню поведінки агентів ринку криптовалют. У роботі проаналізовано концепції інформатизації економіки і суспільства, запропоновано використання терміну «криптоекономіка» для позначення галузі, що формується навколо криптовалют, розподілених реєстрів та стійких методів шифрування. Розглянуто основні елементи криптоекономіки, включаючи публічний реєстр, блокчейн, алгоритми консенсусу, розумні контракти, електронні гроші, криптовалюти та нові види залучення коштів, транзакцій, хешрейт і вуглецевий слід заданих умов, концепції інформаційної економіки.
  • Ескіз
    Документ
    Рейтингування в інституційному механізмі господарських трансформацій
    (Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2019) Глушач, Ю.С.; Glushach, Y.S.
    На основі інтеграції еволюційної, функціональної, інституційної, поведінкової парадигм визначено місце та роль рейтингування в механізмі господарських трансформацій; обгрунтовано амбівалентність впливу рейтингу на вибір економічними суб’єктами напрямів господарського розвитку; досліджено еволюцію інституту рейтингування та визначені дескриптори його інституціоналізації; визначені та систематизовані функції рейтингів; досліджено експертно-аналітичну складову методології рейтингового процесу як суб’єктивний чинник маніпулятивного потенціалу рейтингу; доповнено класифікацію рейтингів сучасного господарства з урахуванням методологічних та суб’єктних ознак та узагальнено їх в полісистему з метою аналізу її як результату функціонування глобальної індустрії рейтингування.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив глобалізації на структуру соціальноекономічних потреб людини
    (Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2019) Мурашова, А.О.; Murashova, A.O.
    Запропоновано новий поведінковий аспект методології дослідження, поєднання якого з відтворювальним і соціально-структурним дозволяє більш комплексно охарактеризувати структурні зміни об'єкта дослідження. В роботі характеризована фундаментальна асиметрія в структурі людських потреб, що посилюється в умовах глобалізації, та в умовах безмежного зростання потреб стає джерелом поглиблення екологічних, антропологічних та інших глобальних криз. Виділено основні тенденції впливу глобалізації на зміни структури потреб людини: стандартизація, індивідуалізація, інформатизація, віртуалізація. Показано, що оптимізація структури соціально-економічних потреб здійснюється шляхом їх гуманізації та соціалізації.
  • Ескіз
    Документ
    Формування фінансової архітектоніки забезпечення національного добробуту
    (Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2018) Глущенко, О.В.; Hlushchenko, O.V.
    У дисертаційній роботі розкрито сутність, закономірності і перспективи формування фінансової архітектоніки національного добробуту, визначено інституційні механізми її функціонування. Доведено наявність зв’язку між еквівалентним і реципрокним видами обміну та довірою. Розширено предметне поле поняття «добробут», шляхом включення рівня забезпеченості задоволення потреб людини, які сприяють її матеріальному, духовному, соціальному й фізичному розвитку та гармонізовані з морально-етичними нормами й потребами в збереженні довкілля, на основі застосування наукового підходу вимірювання людського розвитку «поза межами ВВП». Запропоновано методичний підхід щодо оцінки обсягів фінансових ресурсів добробуту, з'ясовано ступінь і характер участі податкових, видаткових, трансфертних, актуарних, боргових каналів та каналів трансформації державної власності у фінансових потоках фіскального трансмісійного механізму формування ресурсної бази фонду добробуту. Адаптовано акселератор сталого розвитку для використання під час прогнозування національного добробуту.
  • Ескіз
    Документ
    Концептуалізація правової держави у політичній теорії Карла Шмітта
    (Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2018) Шумський, Л.М.; Шумский, Л.Н.; Shumsky, L.M.
    Дисертацію присвячено дослідженню поняття правової держави в політичній теорії К. Шмітта крізь призму феномену сильної тотальної держави. Підтверджено, що джерела поняття права й держави закладені в ідеях античних мислителів. Проаналізовано підходи до поняття держави за середньовіччя. Ідея правової держави значно розвинулася в німецькій політичній думці ХІХ ст. Визначено роль принципів правової держави в сучасній політичній науці.
  • Ескіз
    Документ
    Медіа-технології у виборчому процесі: світові тенденції та українська практика
    (Харків, 2017) Рум’янцева, С.В.; Румянцева, С.В.; Rumiantseva, S.V.
    Дисертація присвячена дослідженню медіа-технологій у виборчому процесі електоральних демократій. Констатується, що феномен електоральної демократії пов'язаний з інститутом виборів та функціонуванням медіа. Запропоновано дефініцію електоральних медіа-технологій як структурної частини виборчих технологій, спрямованих на вплив на електорат через засоби масової комунікації. Систематизовано типології сучасних медіа-технологій у виборчому процесі країн класичної та перехідної демократії на зведених та уперше сформульованих підставах. Визначено політико-системні, нормативні та інституційні фактори впливу на реалізацію електоральних медіа-технологій. Проаналізовано особливості законодавчого регулювання та практичної реалізації медіа-технологій країн консолідованої демократії. Простежено специфіку вітчизняних електоральних медіа-технологій під час проведення позачергових виборів 2014 року. Запропоновано шляхи реформування політичної та суспільної сфер реалізації електоральних медіа-технологій в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Формування пострадянських партійних систем з домінуючою партією: українська специфіка
    (Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2017) Назаров, М.С.; Назаров, Н.С.; Nazarov, M.S.
    Дисертацію присвячено дослідженню української специфіки формування пострадянських партійних систем з домінантно-патронажною партією. Визначено етапи еволюції української партійної системи та спроби політичної еліти створити домінантно-патронажні політичні партії. Обґрунтовано, що на пострадянському просторі партійне домінування має свої особливості, тому партії в країнах постСРСР ми пропонуємо називати домінантно-патронажними. Основним фактором диференціації домінуючих та домінантно-патронажних партій виступає ступінь впливу партії на владу, тобто її реальна здатність формувати органи виконавчої влади та впливати на прийняття державницьких рішень. Якщо партія безпосередньо залучена до формування державної політики та займає домінуючі позиції на політичному полі, то таку партію ми називаємо домінуючою; у випадку, коли партія домінує серед інших, однак центр прийняття рішень знаходиться поза нею – таку партію ми називаємо домінантно-патронажною. Наприкінці дисертаційного дослідження зроблене прогнозування перспектив еволюції української партійної системи та вірогідності формування партійної системи з домінантно-патронажною партією в майбутньому.
  • Ескіз
    Документ
    Дієспроможність державних інститутів: пострадянський аспект
    (Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2016) Кліпкова, Г.О.; Клипкова, А.А.; Klipkova, Ganna
    На захист винесено результати дослідження державних інститутів, процесів руйнування їх дієспроможності в країнах пострадянського простору. В дисертації запропоновано авторське бачення концепту дієспроможності інститутів держави, розроблено концепцію деформалізації державних інститутів, а також висунуто концепт пострадянської держави як інструмент дослідження політико-державних трансформацій. Проаналізовано роль формальних та неформальних інститутів у розбудові та функціонуванні держав, що трансформуються, співвідношення діючих політико-правових механізмів та практик з арсеналу неопартимоніальних режимів накшталт патронажно-клієнтарних схем. Проаналізовано існуючі ранньодержавні механізми відтворення влади в суспільствах, що трансформуються. Охарактеризовано стан, проблеми та перспективи системи державно-політичних інститутів сучасних пострадянських країн, зокрема, України.
  • Ескіз
    Документ
    Національний суверенітет в неовеберіанських теоріях держави
    (Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2018) Гайко, О.С.; Gaiko, O.S.
    Дисертація присвячена аналізу національного суверенітету в рамках неовеберіанських теорій держави, які репрезентують макроісторичну політологічну перспективу досліджень суверенітету. Відзначаються особливості формування, розповсюдження й трансформації національних суверенітетів. Підкреслюється взаємозв’язок між національним суверенітетом, капіталізмом, установленням державної монополії на застосування насилля й демократичними інститутами. Виявлено специфічні риси раціонально-бюрократичної логіки функціонування державних інститутів, яка формується внаслідок розмежування економіки й політики. Розглядається обумовленість траєкторії розвитку пострадянських політичних режимів специфікою радянської модернізації.