Навчально-науковий інститут екології (Екологічний факультет)

Постійне посилання на розділhttps://ekhnuir.karazin.ua/handle/123456789/37

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Ескіз
    Документ
    Звіт про науково-дослідну роботу: Мінімізація екологічних ризиків при ліквідації наслідків природних та техногенних катастроф (аварій) в системі екологічної безпеки. Інвентаризація вхідних параметрів для створення системи оцінки екологічних ризиків та еколого-економічної ефективності заходів з ліквідації наслідків природних та техногенних катастроф (аварій) (проміжний)
    (2017) Тітенко, Г.В.; Некос, А.Н.; Крайнюкова, А.М.; Крайнюков, О.М.; Пеліхатий, М.М.; Максименко, Н.В.; Уткіна, К.Б.; Кочанов, Е.О.; Буц, Ю.В.; Кулик, М.І.; Баскакова, Л.В.; Кравченко, Н.Б.; Клєщ, А.А.; Широкоступ, С.М.; Кривицька, І.А.; Волковая, О.О.
    В звіті виконано інвентаризацію вхідних параметрів та сформувано базу емпіричних даних (Харківська та Дніпропетровська області) щодо сучасних природних та техногенних катастроф (аварій). Розроблено критерії та визначенні параметри для створення системи оцінки еколого-економічної ефективності заходів з ліквідації наслідків природних та техногенних катастроф (аварій). Створено інформаційний ресурс для накопичення та обробки даних наукових досліджень.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні рекомендації до проведення виробничої та науково-виробничої практики студентів напряму підготовки 6.040106 “Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування” та спеціальності 7.040106 і 8.040106
    (ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2013) Гололобова, О.О.; Максименко, Н.В.; Тітенко, Г.В.; Некос, А.Н.; Адаменко, М.І.; Кочанов, Е.О.; Крайнюков, О.М.; Кравченко, Н.Б.
  • Ескіз
    Документ
    Трофогеографія : Теорія і практика
    (ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2015) Некос, А.Н.; Холін, Ю. В.
    У монографії узагальнені та систематизовані літературні матеріали та результати власних досліджень авторів щодо географічних особливостей формування якості продуктів харчування рослинного походження. Представлена та обґрунтована концепція трофогеографічних досліджень. Розглянуті регіональні, зональні та субглобальні особливості диференціації металоакумулятивних властивостей різних видів рослинної продукції в умовах 4 географічних поясів Північної півкулі. Наведені результати моделювання та прогнозування вмісту важких металів у харчовій рослинній продукції.
  • Ескіз
    Документ
    Загальна екологія та неоекологія
    (ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2010) Некос, В.Ю.; Сафранов, Т.А.; Некос, А.Н.
    Підручник містить матеріали нормативної навчальної дисципліни «Загальна екологія та неоекологія», яка є базовою для вивчення інших навчальних дисциплін («Економіка природокористування», «Екологічна експертиза», «Моніторинг довкілля», «Техноекологія», «Екологічна безпека», «Екологія міських систем», «Нормування антропогенного навантаження на природне середовище», «Безпека життєдіяльності», «Основи охорони праці») для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за напрямом «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».
  • Документ
    Методи вимірювання параметрів навколишнього середовища: дистанційні методи
    (ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2017) Некос, А.Н.; Ачасов, А.Б.; Кочанов, Є.О.
    Розміщено перший розділ.
  • Документ
    Моніторинг довкілля (Моніторинг нафтогазоносних територій) [посібник]
    (Фоліо, 2015) Крайнюков, О.М.; Некос, А.Н.
    У навчальному посібнику подано практичні завдання за всіма темами, що розглядаються в рамках навчальної дисципліни «Моніторинг довкілля», вирішення яких дозволить студентам закріпити отримані теоретичні знання та здобути професійні компетентності у сфері екологічного моніторингу нафтогазового комплексу, які спрямовані на вирішення завдань охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів нафтогазоносних територій. Практичні роботи, які наведено у навчальному посібнику, охоплюють увесь спектр методів екологічного моніторингу нафтогазоносних територій – фізико-хімічних, дистанційних та біологічних і направлені на формування практичних та експериментальних навичок у побудові та поліпшенню систем моніторингу довкілля при вирішенні практичних задач в області охорони навколишнього природного середовища.
  • Документ
    Моніторинг довкілля (Моніторинг нафтогазоносних територій) [підручник]
    (Фоліо, 2015) Крайнюков, О.М.; Некос, А.Н.
    У підручнику «Моніторинг довкілля» викладені основні питання лекційного матеріалу, надані контрольні питання і завдання для закріплення теоретичного матеріалу, міститься стислий словник основних термінів. Підручник містить чотири частини. У першій частині наведено передумови створення системи моніторингу навколишнього природного середовища, джерела і фактори антропогенного впливу на природне середовище. Детально описана класифікація екологічних ситуацій та основні етапи становлення та вдосконалення системи моніторингу, головна мета, основні завдання та принципи функціонування системи моніторингу навколишнього природного середовища. Друга частина містить інформацію щодо методичного, метрологічного, технічного, програмного, організаційного, наукового та нормативно-правового забезпечення здійснення державної системи моніторингу довкілля в Україні. У третій частині розглядаються екологічні ризики і безпека нафтогазових об'єктів та проблеми, пов’язані із функціонуванням нафтогазових комплексів. Четверта частина містить важливу практичну інформацію щодо методів контролю вуглеводневого забруднення та рекомендацій задля створення мережі спостережень та контролю за забрудненням нафтопродуктами нафтогазоносних територій.
  • Ескіз
    Документ
    Навчально-наукова серія «Бібліотека еколога»: досвід, проблеми та перспективи
    (Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, 2014-09-23) Некос, А.Н.; Максименко, Н.В.; Крайнюков, О.М.; Уткіна, К.Б.
    Семінар-нарада директорів бібліотек внз III-IV рівнів акредитації Київського та Харківського зональних методичних об'єднань «Парадигма розвитку бібліотек в умовах інформаційного суспільства» (22-25 вересня 2014 р., м. Харків).
  • Ескіз
    Документ
    Использование дисперсионного анализа для определения влияния природных и антропогенных факторов на формирование качества растительной продукции
    (Харкiвський нацiональний унiверситет iм. В.Н. Каразiна, 2012) Некос, А.Н.; Семибратова, П.В.; Высоцкая, Е.В.; Порван, А.П.; Петухова, А.Л.; Nekos, A.; Semibratova, P.; Vysotska, E.; Porvan, A.; Petukhova, A.
    Рассматривается степень влияния природных и антропогенных факторов на содержание микроэлементов в продуктах питания растительного происхождения с помощью методов дисперсионного анализа. Установлены закономерности накопления микроэлементов в растительной продукции в зависимости от почвенного разнообразия, природной зоны, а также от уровня загрязнения поверхностных вод. We consider the degree of influence of natural and anthropogenic factors on the content of trace elements in foods of plant origin, using the methods of analysis of variance. The laws of accumulation of trace elements in plant products, depending on soil biodiversity, natural area, as well as the level of pollution of surface waters.
  • Ескіз
    Документ
    Загальна екологія та неоекологія
    (Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, 2011) Некос, В.Ю.; Некос, А.Н.; Сафранов, Т.А.
    Підручник містить матеріали нормативної навчальної дисципліни «Загальна екологія та неоекологія», яка є базовою для вивчення інших навчальних дисциплін («Економіка природокористування», «Екологічна експертиза», «Моніторинг довкілля», «Техноекологія», «Екологічна безпека», «Екологія міських систем», «Нормування антропогенного навантаження на природне середовище», «Безпека життєдіяльності», «Основи охорони праці») для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за напрямом «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».