Бібліотека як “третє місце”

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2014-09

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна

Анотація

Сьогоднішнє високотехнологічне суспільство змушує людей втрачати свої особисті зв’язки і почуття спільності. У своїй книзі “Велике Добре місце”(The Great Good Place) американський соціолог, професор соціології в Університеті Західної Флориди, Рей Ольденбург вказує на необхідність людей мати “третє місце” після дому та роботи, яке забезпечує взаємодію спільноти та соціалізацію з іншими. В академічному співтоваристві у коледжах та університетах потрібне місце, яке забезпечує не тільки середовище навчання, а й дозволяє взаємодіяти співтовариству вчених, студентів та викладачів. Можна стверджувати, що бібліотека з її новою місією, як центр навчання і співпраці, може дійсно стати серцем кампуса або ” третім місцем” в університетській спільноті. У статті показано, як саме можуть змінитися бібліотеки вишів, як адаптувати традиційні бібліотечні послуги до сучасних вимог відвідувачів, які нові умови та методи в роботі бібліотек повинні з’явитися для перетворення їх у третій простір, щоб дати можливість студентам та викладачам зустрічатися, співпрацювати і спілкуватися.

Опис

Цимбалюк С.Я, Кочур М.І., Наукова бібліотека Національного університету державної податкової служби України. м. Ірпінь.

Ключові слова

Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::Book and library history, Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES::Social sciences::Education, академічні бібліотеки, співробітництво, спільнота, бібліотечний простір, третє місце, кампус, семінар-нарада директорів бібліотек 22-25 вересня 2014 р.

Бібліографічний опис

Цимбалюк С.Я. Бібліотека як “третє місце” / С.Я. Цимбалюк, М.І. Кочур // Семінар-нарада директорів бібліотек внз III-IV рівнів акредитації Київського та Харківського зональних методичних об'єднань «Парадигма розвитку бібліотек в умовах інформаційного суспільства» (22-25 вересня 2014 р., м. Харків).