eKhNUIR - Electronic Kharkiv National University Institutional Repository

ISSN 2310-8665

Електронний архів Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

eKhNUIR - відкритий електронний архів академічних текстів, який наповнюється матеріалами наукового та навчально-методичного призначення, створених науковцями, викладачами, працівниками, докторантами, аспірантами, студентами університету.

eKhNUIR - an open electronic archive of academic texts that contains resources for scientific and educational purposes created by scientists, lecturers, staff, doctoral students, postgraduates, and university students.

Положення про eKhNUIR Електронний архів Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна

Інструкція з реєстрації користувача та розміщення матеріалів в eKhNUIR

Авторський договір про передачу невиключного права на використання твору

З усіх питань просимо звертатися: ekhnuir@karazin.ua

 

Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Зараз показуємо 1 - 20 з 37

Нові надходження

Документ
Копула буття: від petitio principii до предмету радикальної онтології
(Харків : Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, 2024) Захлипа, Дар’я Андріївна; Zakhlypa, D.A.
Більше століття в європейській філософії йде процес розробки нових, несубстанціальних онтологій, в яких місце класичної субстанції займає динамічна конфігурація буттєво вкорінених смислів. Поточна дисертаційна робота є його дискурсивним продовженням. Тим не менш, жодна з них виявилась неспроможною відповісти на питання про буття самóго буття, що значить: безпосередньо його копулу. На противагу локальним онтологіям суб’єкта, події та різноформ’ю об’єктно-орієнтованих онтологій, скерованих дією логічної помилки «petitio principii» або «передбачення підстави», радикально онтологічний проект М. Гайдеґґера можна вважати таким, що виходить із кардинально інакшого засновку, ініційованого вже в «Основних проблемах феноменології» 1927 р. Там же перспективи даного проекту, але за відсутності прямих вказівок на його предметну основу, були розглянуті Гайдеґґером лише нарисом в якості кінцевої цілі підготовчої Dasein-аналітики, що тільки підтверджує необхідність та актуальність його дослідження сьогодні.
Документ
Модифікація карбонільних похідних тіазолу: синтез та властивості бензімідазолів та хромонів
(Харків : Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, 2024) Тарасенко, Дмитро Олегович; Tarasenko, D.O.
Дисертаційна робота присвячена похідним 2-тіазолілбензімідазолу та 2-тіазолілхромону, що мають флуоресцентні властивості. Фрагмент тіазолу входить в склад багатьох природних речовин таких як ферменти, антибіотики, вітаміни, тощо. Тому на його основі вже було розроблено велику кількість діючих речовин багатьох лікарських препаратів. Одержувати їх найбільш зручно з карбонільних похідних тіазолу, оскільки саме С=О група може бути дуже легко модифікована в широкий ряд інших функціональних груп. Таким чином, одержання похідних 5-формілтіазолу є достатньо актуальною проблемою впродовж останніх десятиліть і для її вирішення було запропоновано багато підходів. Однак, вони все ще не дозволяють одержувати 5-формілтіазоли з різноманітними замісниками в циклі.
Документ
Соціально економічний розвиток населення пізньоримського часу – початку доби Великого переселення народів на території України: за матеріалами скляного посуду черняхівської культури
(Харків : Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, 2024) Щепаченко, Владислав Ігорович; Shchepachenko, V.I.
Дисертація являє собою комплексне узагальнююче дослідження, метою якого є висвітлення питань походження, циркуляції та функціонування у місцевому варварському середовищі скляних посудин із черняхівських пам’яток на території України. Його джерельну базу складають 975 скляних артефактів різного стану збереження та інформативності, що походять із поховань і культового шару черняхівських могильників, об’єктів і культурних нашарувань черняхівських поселень, а також окремих місцезнаходжень. Для порівняльного аналізу у вивченні хронології та походження основних типів місцевих скляних посудин залучені синхронні матеріали досліджень у Барбарикумі та римських провінціях.
Документ
Профілактика ранніх та лікування пізніх променевих ушкоджень шкіри з використанням фотомагнітної та фотодинамічної терапії
(Харків : Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, 2024) Пушкар, Олена Сергіївна; Pushkar, O.S.
Дисертаційна робота присвячена дослідженню актуального наукового завдання у онкології – вивченню клінічної, метаболічної та антибактеріальної ефективності фотомагнітного та фотодинамічного впливу на місцеві променеві ушкодження шкіри з метою оптимізації лікувальної тактики онкологічних хворих. Мета дослідження полягає в оптимізації тактики ведення онкологічних хворих та розробленні підходів щодо удосконалення профілактики ранніх і підвищенні ефективності лікування пізніх променевих ушкоджень шкіри на підставі вивчення ефектів фотомагнітного та фотодинамічного впливу.
Документ
Індивідуалізація лікування папілярного раку щитоподібної залози у хворих з інсулінорезистентністю
(Харків : Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, 2024) Підченко, Наталія Сергіївна; Pidchenko, N.S.
Дисертаційна робота присвячена дослідженню молекулярно морфологічних особливостей папілярного раку щитоподібної залози та індивідуалізації його лікування у хворих з інсулінорезистентністю для підвищення ефективності протипухлинної терапії. Дисертаційна робота складається з двох частин. У першій частині дисертаційного дослідження обстежено та проаналізовано 142 хворих (23 чоловіки та 119 жінки), які мали гістологічно підтверджений діагноз папілярного раку щитоподібної залози (ПРЩЗ), після радикального хірургічного лікування. Спеціальне лікування хворих на ПРЩЗ здійснювалось згідно з проколами протипухлинного лікування диференційованих форм раку. В досліджені оцінювались показники вуглеводного статусу (індекс HOMA-IR, глікозильований гемоглобін, інсулін, цукор натще, С-пептид) на етапах лікування.