Видання поеми «Гайдамаки» у фондах ЦНБ : До дня народження Т.Г. Шевченка (1814–1861) та 180-річчя від часу видання поеми “Гайдамаки” (1841) [віртуальна виставка]

Анотація

“Поема” Т.Г. Шевченка “Гайдамаки” написана в 1841 році молодим ще тоді поетом. Це перша в українській поезії романтична героїчна епопея національно-історичного змісту, єдиний твір такого жанру у творчості Тараса Шевченка. Цю поему читали за часів, коли жив Шевченко, читають її й тепер у наші дні. Кожне видання “Гайдамаків розходилося за короткий час. Шевченко у своєму творі взяв одну з сторінок минулого України - гайдамаччину і яскраво відобразив барвисті картини з того минулого. У 1841 р. поема вийшла окремою книжечкою, надалі стала частиною «Кобзаря» 1860 року. Присвята: «Василию Ивановичу Григоровичу на память 22 апреля 1838 года» (дата викупу Т. Шевченка з кріпацтва).

Опис

Бібліографічний покажчик «Шевченкознавство у працях викладачів та вихованців Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна».

Ключові слова

Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::Aesthetic subjects::Literature, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::Book and library history, «Гайдамаки», поема, Шевченко Тарас Григорович, віртуальна виставка, Центральна наукова бібліотека, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, «Шевченкознавство у працях викладачів та вихованців Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна»

Бібліографічний опис