«Харьковский календарь» (1869–1917 рр.) як історичне та історіографічне джерело

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2021-11-05

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків : ХНУ імені В.Н. Каразіна

Анотація

Дисертація присвячена комплексному аналізу статистико-інформаційного збірника «Харьковский календарь», а також виданню, яке йому передувало – «Памятная книжка Харьковской губернии» і додатку – «Харьковский сборник». Актуальність обраної теми пов’язана з тим, що подібні масові видання на теренах Російської імперії наразі не стали об’єктом належного аналізу в літературі. Поява таких збірників є надійним маркером розвитку не лише статистики як науки, а й показником культурно-освітнього розвитку суспільства загалом, в тому числі – в регіональному вимірі. Сучасні онлайн-проєкти, які пов’язані з оцифруванням пам’ятних книжок і календарів другої половини ХІХ – початку ХХ ст., бібліографічні описи, перші аналітичні спроби свідчать про те, що інтерес до подібної періодики в наш час підсилюється.

Опис

Ключові слова

Харьковский календарь, Памятная книжка Харьковской губернии, Харьковский сборник, джерелознавство, періодика, статистико-інформаційне видання, Харьковская губерния

Бібліографічний опис

Янкул, Олексій Миколайович. «Харьковский календарь» (1869–1917 рр.) як історичне та історіографічне джерело» : дисертація ... доктора філософії за спеціальністю 032 – Історія та археологія. – Харків : ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2021. - 254 с., іл.

Зібрання