Погорєлов Олексій Васильович (1919–2002), видатний математик [віртуальна виставка]

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2014

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків : ХНУ імені В.Н. Каразіна

Анотація

Виставка присвячена 95-й річниці від дня народження Олексія Васильовича Погорєлова. На виставці представлені наукові праці ученого та література про його діяльність. «...Едва ли можно сегодня назвать второго математика, который обогатил бы науку таким количеством сильных глубоких конкретных результатов в области геометрии...» (А.Д. Александров) Численні дослідження А.В. Погорєлова присвячені питанням в галузі геометрії. За свої дослідження у визначеності випуклої поверхні, що ввійшли до монографії «Однозначная определенность общих выпуклых поверхностей» (1949, 1952) він відзначений у 1950 р. Державною премією СРСР. Праці О.В.Погорєлова з цієї тематики підняли його до провідних геометрів світового рівня.

Опис

Численні дослідження А.В. Погорєлова присвячені питанням в галузі геометрії. За свої дослідження у визначеності випуклої поверхні, що ввійшли до монографії «Однозначная определенность общих выпуклых поверхностей» (1949, 1952) він відзначений у 1950 р. Державною премією СРСР. Праці О.В.Погорєлова з цієї тематики підняли його до провідних геометрів світового рівня. О.В. Погорєлов - автор більше як 200 оригінальних публікацій, серед яких 60 монографій і підручників, виданих українською, російською, англійською, німецькою та іспанською мовами. Олексій Васильович багато зробив для вдосконалення викладання основ геометрії у вищій та середній школі. Створений ним у 1982 році підручник з геометрії став базовим і досі використовується у середніх школах. Багато видань витримали підручники О.В. Погорєлова з провідних геометричних дисциплін для вищих навчальних закладів. О.В.Погорєлов протягом багатьох років керував загальноміським семінаром з геометрії, який діяв при кафедрі геометрії Харківського університету. О.В. Погорєлову присвоєні почесні звання «Заслужений діяч науки і техніки України» та «Відмінник народної освіти України». На будівлі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна установлена пам'ятна дошка «С 1937 г. по 2000 г. в университете учился и работал выдающийся геометр XX века академик Алексей Васильевич Погорелов». З бібліографією праць О.В. Погорєлова можна ознайомитися у книгах: 1. А.В. Погорелов «Избранные труды: в 2 т. Т.1. Геометрия "в целом" / Алексей Васильевич Погорелов. – Київ: Наукова думка, 2008. – 415 с. 2. А.В. Погорелов «Избранные труды: в 2 т. Т.2. Основания геометрии, механика, физика / Алексей Васильевич Погорелов. – Київ: Наукова думка, 2008. – 393 с.

Ключові слова

Research Subject Categories::MATHEMATICS, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::History of science, Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES::Social sciences::Education, математик, геометрія

Бібліографічний опис