Спеціалізовані вчені ради

Постійне посилання на розділhttps://ekhnuir.karazin.ua/handle/123456789/1327

У цьому розділі розміщуються дисертації науковців Каразінського університету, що захищені в ньому або в іншому науковому закладі (в будь-які роки).

Бажано, до опису дисертаційної роботи додати файли з текстом дисертації, текстом автореферату та відгуками (у форматі pdf).

Посилання на цей документ можна розмістити на сайті факультету на сторінці відповідної Спеціалізованої ради.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Політичний діалог як чинник консолідації українського суспільства
    (Харків : Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, 2023) Денисюк, Анастасія Валентинівна; Denysiuk, A.V.
    Дисертаційна робота присвячена комплексному теоретико-прикладному дослідженню політичного діалогу як на рівні політологічної рефлексії, так і в межах найбільш актуального для нього проблемного поля і завдань консолідації українського суспільства. Вибір теми зумовлений новою суспільно-політичною потребою у ефективному політичному діалозі, що викликано необхідністю демократизації суспільства, у побудові взаємодії на основі довіри і спільних цінностей між суб’єктами політики, владної елітою і громадянським суспільством в умовах широкомасштабного воєнного конфлікту між Російською Федерацією і Україною. Доведено, що розвиток інформаційно-комунікативних технологій сприяв появі нових діалогових форм. Проаналізовано їх переваги та ризики в політичному просторі. Вивчення феномену політичного діалогу дозволило поглибити знання про закономірності політичного вибору, формування національної ідентичності, побудову цивілізованої комунікації на різних рівнях взаємодії та оцінити ефективність діяльності суб’єктів політики. Тому діалог досліджено як механізм, чинник і процес у площині політичної комунікації.
  • Ескіз
    Документ
    Політика США у Південній Азії (1965-1972 рр.)
    (Харків: ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2018) Уллах, П.Е.; Ullakh, P.E
    Дисертаційне дослідження складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел і літератури та додатків. У першому розділі проаналізовано стан наукової розробки теми, показано ключових дослідників, які займалися вирішенням пов’язаних з темою дослідження питань, окреслена джерельна база, що використовувалася автором. Окрім того, означено методи та методологію, на яких базуються отримані результати дослідження. У підрозділі про історіографію показано стан наукової розробки проблеми та охарактеризовано диспропорцію, що спостерігається при вивченні політики США у Південній Азії у 1960-70-х рр. У підрозділі про джерела проаналізовані документи, мемуари, спогади, щоденники, епістолярії, журнали і газети, що становлять вагомий пласт для вивчення проблеми дисертаційного дослідження. У третьому підрозділі першого розділу розглянуті методи та методологія роботи, які дають можливість з’ясувати вплив зовнішньої політики США в 1965–1972 рр. на розвиток Південної Азії.