Навчально-науковий інститут екології (Екологічний факультет)

Постійне посилання на розділhttps://ekhnuir.karazin.ua/handle/123456789/37

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Особливості просторового розподілу валових і рухомих форм важких металів у ґрунтах великого міста (на прикладі м. Харків)
    (Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, 2008) Tітенко, Г.В.
    Оптимізація просторової організації системи великого міста передбачає обов'язкове урахування екологічної складової. Шляхом реалізації цього є визначення грунтово-геохімічних особливостей забруднення важкими металами. Визначено особливості утворення контрастних аномалій важких металів та умови їх переходу з валової до рухомих форм.
  • Ескіз
    Документ
    Оптимізація державного галузевого стандарту за напрямом «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування»
    (Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, 2008) Некос, А.Н.; Tітенко, Г.В.; Некос, В.Ю.; Ричак, Н.Л.
    Досвід майже 10-ти річного використання державного галузевого стандарту, суттєва зміна назви галузі знань, керівні документи МОН України, досвід зарубіжних ВНЗ у зв'язку з включенням до Болонського процесу, потреба суттєво підвищити якість навчання при підготовці фахівця-еколога і т.і. диктують необхідність оптимізації існуючого галузевого стандарту. Вводиться поняття фрактальні, нормативні, підфрактальні нормативні, нормативні нефрактальні та вибіркові фрактальні навчальні дисципліни. Змістовні модулі знайшли реальне втілення в структуру стандарту. Кількість нормативних фрактальних дисциплін зменшена до 7, але суттєво збільшена кількість годин на кожну з них. Широке втілення знайшли наукові, науково-практичні, науково-методичні семінари за змістовними модулями та дисциплінами. У зв'язку з такою побудовою запропонованого варіанту стандарту принципово змінюється структура навчального процесу з циклу природничо-наукової підготовки.