Бібліотекар-першовідкривач: до 100-річчя Віри Карапетівни Мазманьянц (1919–2011)

Анотація

Старше покоління працівників Центральної наукової бібліотеки Харківського державного університету (нині – Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна) з шаною і любов’ю згадують Віру Карапетівну Мазманьянц, видатну постать та чудову жінку, яка віддала бібліотеці майже 50 років свого життя. Ця людина-легенда встигла зробити багато відкриттів та нововведень: виявила в фондах ЦНБ і ввела у науковий обіг колекцію стародрукованих книг з особистої бібліотеки видатного релігійного і громадського діяча петровської епохи Стефана Яворського; з її ініціативи почалося формування колекцій видань друкарні Харківського університету та особистих бібліотек учених цього закладу (зокрема, О. О. Потебні, М. Д. Пильчикова та ін.), її перу (у співавторстві) належать перший нарис, присвячений директору ЦНБ, видатному вітчизняному бібліотекознавцю К. І. Рубинському (1860–1930), та книга «История Центральной научной библиотеки (1805–1917)»; під її керівництвом систематичний каталог ЦНБ був переведений на бібліотечно-бібліографічну класифікацію (ББК), та вона особисто створила та вела алфавітно-предметний покажчик до нього; впровадила заняття з підвищення кваліфікації співробітників бібліотеки; організувала та беззмінно очолювала клуб книголюбів ЦНБ «Пошук».

Опис

Віра Карапетівна укладала бібліографічні покажчики, систематизувала нову літературу та редагувала систематичний каталог, робила виставки, виявляла у фонді ЦНБ рідкісні видання та видання з автографами та формувала відповідні колекції. Різноманітність занять була пов’язана не тільки зі специфікою її роботи у конкретний час, але і з її особистими прагненнями та незаспокоєнністю.

Ключові слова

Мазманьянц Віра Карапетівна, Центральна наукова бібліотека Харківського університету, бібліотекар, бібліограф

Бібліографічний опис

Журавльова, Ірина Казимирівна. Бібліотекар-першовідкривач: до 100-річчя Віри Карапетівни Мазманьянц (1919–2011) / І. Журавльова, С. Глибицька // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. – 2019. – № 4. – С. 60–62.

Підтвердження

Рецензія

Додано до

Згадується в