Математичне відділення Харківського університету у ХХ столітті (1917–1960) : [віртуальна виставка]
Вантажиться...
Дата
ORCID
DOI
Науковий ступінь
Рівень дисертації
Шифр та назва спеціальності
Рада захисту
Установа захисту
Науковий керівник
Члени комітету
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Харків
Анотація
До року математичної освіти в Україні (2020-2021).
Опис
У 1920 році відбулася докорінна перебудова Харківського університету. На базі Харківського університету була створена Академія теоретичних знань, її ректором був професор математики А.П. Пшеборський. Академія проіснувала менше одного навчального року. Вже у 1921 році вона була ліквідована, натомість створено Харківський інститут народної освіти (ХІНО). Лише у 1933 році університет було оновлено. У 1921 році у Харкові було засновано 38 науково-дослідних кафедр. У ХІНО 4 кафедри з математики і механіки: математичного аналізу; геометрії; теорії ймовірностей і математичної статистики; теоретичної механіки. Останні дві кафедри через рік були об'єднані у кафедру прикладної математики під керівництвом С.Н. Бернштейна. Співробітниками науково-дослідних кафедр даного інституту могли бути і вчені інших інститутів, навіть з інших міст.
У 1930 р Харківський інститут народної освіти (ХІНО) припинив існування. На його базі було створено два самостійних інститути: Фізикохіміко-математичний інститут (ХФХМІ) і Педагогічний інститут професійної освіти (ХПІПО). А вже у 1933 році було створено Харківський державний університет. У його складі було 7 факультетів: фізико-математичний, хімічний, біологічний, геолого-географічний, історичний, економічний і літературнолінгвістичний. Найбільшим був фізико-математичний факультет. Математичне відділення готувало математиків, механіків і астрономів.
Ключові слова
Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES, Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES::Social sciences::Education, Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::History of science, Математичне відділення Харківського університету, Харківський університет, ХІНО, ХФХМІ, ХПІПО