Коли бібліотекар стає слідчим: автори та псевдоніми

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2020

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків : Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,

Анотація

Опис

Пройшли ті часи, коли звичайний бібліотекар видає книжки читачам або присвоює інвентарні номери документам, сьогодні бібліотекар – це і дослідник, і лектор, і актор і навіть слідчий. Сьогодні мова йтиме про західноєвропейські видання, автори яких з якихось причин навмисно приховували своє справжнє ім’я. Установлення авторства того чи іншого твору важливе для бібліотеки, адже ми повинні надати користувачеві максимально правдиві й розширені дані про те чи інше видання та відобразити їх в електронному каталозі. Проте нам стає цього замало. Ми занурюємося глибше і намагаємося з’ясувати, що змушувало письменників XIX сторіччя використовували псевдоніми? А також відповісти на питання: яку таємницю приховує і що означає той чи інший псевдонім?

Ключові слова

Research Subject Categories::HUMANITIES and RELIGION::History and philosophy subjects::History subjects::Book and library history, задачі каталогізатора та пристрасть філолога, псевдонім, шляхи встановлення авторства, авторство, псевдоандронім

Бібліографічний опис

Гребнєва, Ганна Василівна. Коли бібліотекар стає слідчим: автори та псевдоніми : презентація / Г.В. Гребнєва; ЦНБ Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. - Харків : Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, 2020. - 27 с.