Захист прав внутрішньо переміщених осіб у міжнародному та європейському праві

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2019-10-11

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна

Анотація

Однією з найбільш вразливих категорій осіб є внутрішньо переміщені особи (далі – ВПО). За підрахунками УВКБ ООН, станом на 01.01.2019 р. у світі нараховується близько 70,8 млн. примусово переміщених осіб, з яких 41,3 млн. – ВПО, у тому числі 0,8 млн. в Україні [1]. Оскільки зазначені цифри є офіційно представленими урядами країн, а факти внутрішнього переміщення часто мають латентний характер, можемо припустити, що кількість ВПО є значно вищою. На сьогодні на міжнародному і регіональному рівні склалися певні стандарти, що визначають статус ВПО та, відповідно, позитивні та негативні зобов’язання держав.

Опис

Анакіна Тетяна Миколаївна, доцент кафедри права ЄС Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Ключові слова

Research Subject Categories::LAW/JURISPRUDENCE, норвезько-українська конференція, захист прав внутрішньо переміщених осіб, міжнародне право, європейське право, внутрішньо переміщені особи

Бібліографічний опис

Анакіна Т.М. Захист прав внутрішньо переміщених осіб у міжнародному та європейському праві [Електронний ресурс] / Т.М. Анакіна // Матеріали Норвезько-української конференції, присвяченої діяльності Ф. Нансена в Україні у 1921–1922 роках, (Харків, 10–11 жовт. 2019 р.) / Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна; Посольство Норвегії в Україні. – Х.: ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2019.