Прикладні задачі мікрофлюідики і нанофлюідики : методичні рекомендації до практичних занять і самостійної роботи з курсу «Основи нанореології» для студентів спеціальності «Прикладна математика»

Вантажиться...
Ескіз

Дата

2023

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Харків : ХНУ імені В.Н. Каразіна

Анотація

Представлені основні поняття мікро-/нанореології та мікро-/нанофлюідики. Наведені детальні розвʼязання рівнянь Навє–Стокса для ламінарних течій класичних рідин між паралельними пластинами та коаксіальними циліндричними трубами (як течій Пуазєля, так і течій Куєта), ламінарні течії у відкритому похилому каналі, течії Пуазеля в каналах з еліптичними, круговими, трикутними та прямокутними перерізами. Відповідні рішення для суспензій мікрочастинок (мікрорідин) та наночастинок (нанорідин) рівнянь Навʼє–Стокса з граничними умовами прослизання першого та другого порядку на відповідно представлені для більшості задач, а решта пропонуються для самостійного розвʼязання. Для студентів математичних та фізичних факультетів, які вивчають сучасні нанонауки і нанотехнології та цікавляться практичними навичками розвʼязання прикладних задач мікро-/нанофлюідики.

Опис

Ключові слова

Research Subject Categories::MATHEMATICS, Research Subject Categories::SOCIAL SCIENCES::Statistics, computer and systems science, мікрофлюідики, нанофлюідики, течії Куетта по трубках та каналах, ламінарна течія, класичні рідини, мікро-/нанорідини, дві паралельні пластини, два коаксіальні циліндри, які обертаються, ламінарна течія у похилому каналі, течії Пуазейля по трубках та каналах, ламінарна течія по круговій трубці, ламінарна течія між двома коаксіальними трубками кругового переріз, ламінарна течія через трубку з еліптичним перерізом, ламінарна течія через трубку з трикутним перерізом, ламінарна течія через трубку з прямокутним перерізом

Бібліографічний опис

Прикладні задачі мікрофлюідики і нанофлюідики : методичні рекомендації до практичних занять і самостійної роботи з курсу «Основи нанореології» для студентів спеціальності «Прикладна математика» / уклад. Н. М. Кізілова. – Харків : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2020. – 36 с.