Історія Харківського університету

Постійне посилання на розділhttps://ekhnuir.karazin.ua/handle/123456789/6972

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Геологія в Харківському державному університеті
    (Харків: Видавництво ХДУ, 1936) Соболев, Д.М.
    Із промови на пленарному засіданні ювілейної сесії ХДУ, виголошеної 24 грудня 1935 року.
  • Ескіз
    Документ
    Довідник про Харківський державний університет (для вступників)
    (Харків : Видання ХДУ, 1934) Харківський державний університет
    Найстаріший на Україні Університет. Харківському університету в січні 1935 року минає 130 років. Адрес Харківського Державного Університету Харків, вул. Вільної Академії № 14.
  • Ескіз
    Документ
    Олександр Іванович Білецький
    (Київ ; Харків : Державне літературне видавництво . Друкарня ім. Фрунзе. Харків, пров. Фрунзе, 6., 1937-05) б/а
    Академія наук СРСР надала ступінь доктора літературознавства видатному вченому радянської України професору Олександру Івановичу Білецькому.
  • Ескіз
    Документ
    Медик дев’ятнадцятого століття (записки)
    (Київ ; Харків : Державне літературне видавництво . Друкарня ім. Фрунзе. Харків, Донець-Захарж., 6., 1936-02) Мельніков-Разведенков, Н.Ф.
    На урочисте відкриття університету 17-29 січня 1805 року зібралися численні представники влади, громадянства, дворянства. Але серед них не було головного «винуватця свята» В.Н. Каразіна… Підгородні селяни, що називалися «військовими обивателями», «пожертвували» 125 десятин землі понад Сумським шосе, тобто в перекладі на сучасну топографію вони пожертвували весь масив землі від колишнього Університетського саду до Шатилівки, включаючи майдан Дзержинського з прилеглими до нього величезними будинками, що тягнуться тепер на всі сторони від Держпрому: у подовжньому напрямку – від вул. Андрія Іванова, к. Ветеринарної вулиці, до Міського парку; в поперечному напрямку – від вулиці Лібкнехта до Павлівки… Харківський медичний факультет був офіціально відкритий 17 січня 1805 року, за старим стилем, під назвою «Врачебного отделения» Харківського університету, в який входили ще такі три відділи: словесний (історико-філологічний), етико-політичний (юридичний) і математичний. (Мельніков-Разведенков Н.Ф.)
  • Ескіз
    Документ
    Перша дисертація Костомарова. (Нові матеріали про спалення його дисертації в 1842 р.)
    (Харків, 1930) Айзеншток, Ієремія
    Ранні роки наукової діяльности М. І. Костомарова не раз уже освітлювалися в друку; зокрема було вже освітлене питання про спалення дисертації Костомарова, — «О причинах и характері Уніи вь Западной Россіи». Йому була присвячена стаття М. І. Сухомлінова, стаття стара, але написана також на основі перводжерел. Одначе за ті півстоліття, що проминули з часу надрукування цеї статті, в друку з'явилося чимало нового матеріялу про цей факт наукової діяльности М. І. Костомарова; та й архівні матеріяли не вповні використав М. І. Сухомлінов. Ці всі обставини дозволяють нам знову спинити увагу читача на такому цікавому епізоді з біографії відомого вченого. 30 жовтня 1840 року, молодий «кандидат 1-го Отделения Философского факультета Николай Иванов сын Костомаров» звернувся до Ради Харківського Університету з звичайним проханням: «...Желая подвергнуться испытанию на степень магистра Исторических Наук, прошу покорнейше Совет Университета учинить о допущении меня к оному испытанию распоряжение». Папери процітованого „дела" не дають відповіди на те, як ішли магістерські іспити молодого кандидата. М. І. Сухомлінов у згаданій статті наводить список запитань — про що саме питали М. І. Костомарова під час іспитів. Сам же Костомаров згадував потім: „проректор Лунін іспитував мене з всесвітньої історії дуже строго; іспит тревав дві годині без чверти; я склав іспита щасливо. Потім Артемовський-Гулак питав мене з російської історії до тої міри поверхово, що я міг би, — не прочитавши ні одної книги відповідати на його запитання". Це було 24 листопаду 1840 року.
  • Ескіз
    Документ
    Владислав Петрович Бузескул: Некролог
    (М. : Издательство АН СССР, 1931) Жебелев, С.А.
  • Ескіз
    Документ