Центр краєзнавства імені академіка П.Т. Тронька

Постійне посилання на розділhttps://ekhnuir.karazin.ua/handle/123456789/12538

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Историко-биографические публикации в историографическом преломлении: опыт систематизации
    (Витебской государственный университет имени П. М. Машерова, 2017-04-20) Вовк, О.І.
    Цель данного сообщения состоит в описании классификационно-типологической схемы, позволяющей осуществить историографический анализ историко-биографических публикаций. В качестве объекта исследования выступил массив публикаций, в которых освещались события жизни и способы увековечения памяти об ученом, общественном деятеле, основателе Харьковского университета Василии Назаровиче Каразине (1773–1842).
  • Ескіз
    Документ
    В. Н. Каразін (1773–1842) в історико-біографічних наративах
    (2015) Вовк, О.І.
    Реконструйовано процес вивчення життєпису В. Н. Каразіна у період з середини ХІХ до початку ХХІ ст. Проведено комплексне кількісно-якісне дослідження масиву публікацій, присвячених особистості В. Н. Каразіна, розроблено періодизацію каразінознавства, встановлено загальні та специфічні риси кожного з виділених хронологічних періодів та етапів. Проаналізовано особливості репрезентації біографії В. Н. Каразіна у темпоральному вимірі, виявлено і схарактеризовано історіографічні образи цієї особистості, з’ясовано причини їхнього утворення та шляхи еволюції. Визначено напрями вивчення життєвого шляху В. Н. Каразіна, що потребують подальшої розробки, уточнення або концептуального переосмислення.
  • Ескіз
    Документ
    Постать Василя Каразіна в історіографії
    (Х. : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2016) Вовк, О.І.
    У монографії проаналізовані історіографічні образи видатного громадського діяча, вченого та винахідника, засновника Харківського університету Василя Назаровича Каразіна (1773–1842). Ці образи формувалися упродовж тривалого періоду в дореволюційній, радянській, сучасній українській, а також закордонній історіографії. Для спеціалістів у галузі історіографії та біографістики, а також тих, хто цікавиться історією вітчизняної освіти, науки і культури, краєзнавців, інших представників гуманітарного знання.
  • Ескіз
    Документ