Біологічний факультет

Постійне посилання на розділhttps://ekhnuir.karazin.ua/handle/123456789/748

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 160
  • Ескіз
    Документ
    Особливості вивчення курсу ботаніки у середній школі
    (2007) Гамуля, Ю.Г.
    Посібник містить дидактичні матеріали, необхідні для підготовки і проведен- ня занять з біології у сьомому класі дванадцятирічної школи. Матеріали розміще- но згідно з розділами чинної програми у зручній для використання формі. У ході підготовки посібника використовувалась інформація про найновіші досягнення відповідних галузей біології.
  • Ескіз
    Документ
    Усі уроки біології. 7 клас
    (Харків : Вид. група «Основа», 2007) Гамуля, Ю.Г.; Гамуля, О.В.
    Посібник містить розробки всіх уроків біології для 7 класу 12-річної школи. Наведені матеріали за змістом і структурою повністю відповідають чинній програмі курсу біології. У розробках уроків широко використовуються інтерактивні методики навчання та інші прогресивні педагогічні технології. Зразки різноманітних варіантів контролю знань значно полегшать підготовку вчителя до проведення тематичного оцінювання з тем курсу.
  • Ескіз
    Документ
    Біогеоценологічна характеристика галофітних дібров степового Придніпров’я, їх охорона, поновлення і раціональне використання
    (Дніпропетровськ : Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, 2001) Гамуля, Юрій Гарійович
    Дисертація присвячена вивченню проблем екології та особливостей існування галофітних дібров, формування їх грунтів в степовій зоні України. Проаналізовано стан проблеми вивчення галофітних дібров лівих приток Дніпра. Викладені методологічні підходи до їх вивчення з викори- станням біогеоценотичних методів досліджень. Наведені результати вивчення біогеоценозів гало- фітних дібров долин річок Орель і Самара. Розглянуті особливості вертикальної структури біогеоценозів галофітних лісів та окремих частин біогеоценозів. Установлено, що у заплавах степових річок шляхи генезису грунтів в галофітних дібровах досить спеціфічні. Запропоновані нові типи лісу для включення в типологічні схеми лісів степової зони України за основними екотопами, наведені їх діагностичні описи.
  • Ескіз
    Документ
    Музей кафедры ботаники Харьковского национального университета имени В.Н. Каразина
    (ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2005) Догадина, Т.В.; Горбулин, О.С.; Гамуля, Ю.Г.
    В статье дана информация о коллекциях музея кафедры ботаники. Указаны наиболее ценные экспонаты и основные коллекторы, работавшие в разные периоды формирования музея.
  • Ескіз
    Документ
    Антропогенна трансформація трав'яної рослинності долини р. Самари в межах Західного Донбасу
    (Дніпропетровський державний університет, 2000) Безроднова, О.В.
    У сучасний період антропогенне навантаження на природні екосистеми досягло критичного рівня і охоплює все нові території. Це призводить до деструкції та деградації рослинного та ґрунтового покриву, тваринного світу. Найбільш значні техногенні ландшафти утворюються у місцях розробок кам’яного вугілля та супроводжуються пошкодженнями рельєфу, гідрологічних умов, що, в свою чергу, призводить до засолення ґрунтів, вод підземного та надземного стоку, водойм. У світі рішення цих проблем на перше місце виходить розробка шляхів рекультивації порушених земель. Усе більша увага до проблем охорони природи зумовила необхідність проведення ретельного обстеження біогеоценозів на території такого промислового району, як Західний Донбас. Необхідно виявити напрямки сукцесій, які мають місце у даному регіоні, щоб прогнозувати вирогідні зміни.
  • Ескіз
    Документ
    Фитосозологическая характеристика заказников Ковыльная степь и Рязановая балка
    (Харьковский национальный университет имени В.Н. Каразина, 2006) Безроднова, О.В.
    Статья посвящена проблеме рационального использования земельного фонда с учетом природоохранных, экономических и социальных интересов общества. Дается характеристика современного состояния и эколого-ценотических особенностей 12 типов фитоценозов. Рассмотрены ведущие факторы антропогенного влияния и предложены мероприятия по улучшению состояния и рациональному использованию.
  • Ескіз
    Документ
    Агрохімічна характеристика ґрунтів заповідника "Михайлівська цілина" (Сумська область)
    (Дніпропетровський університет, 2006) Безроднова, О.В.; Лоза, І.М.
    Досліджено вплив режиму заповідання на агрохімічні характеристики чорноземних і лучно-чорноземних ґрунтів заповідника «Михайлівська цілина» та прилеглих територій. За даними аналізу обмінних основ, ґрунти належать до категорії незасолених. Вплив заповідного режиму спостерігається на показниках кількості гумусу чорноземних ґрунтів степової цілини та лучно-чорноземних ґрунтів тальвегу.
  • Ескіз
    Документ
    Гибридные лягушки Rana esculenta, производящие гаметы обоих родительских форм, – результат независимой клональной эволюции геномов
    (Материалы конференции «Современные проблемы биологической эволюции. К 100-летию Государственного Дарвиновского музея», 2007) Шабанов, Д.А.
  • Ескіз
    Документ
    Устойчивость и преобразования популяционных систем Rana esculenta complex
    (Материалы конференции «Современные проблемы биологической эволюции. К 100-летию Государственного Дарвиновского музея», 2007) Кравченко, М.А.
  • Ескіз
    Документ
    Иерархия уровней биоразнообразия на примере гибридогенного Rana esculenta complex
    (Zoocenosis-2007. Біорізноманіття та роль тварин в екосистемах. – Дніпропетровськ, ДНУ, 2007) Кравченко, М.А.; Шабанов, Д.А.