Біологічний факультет

Постійне посилання на розділhttps://ekhnuir.karazin.ua/handle/123456789/748

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 48
  • Ескіз
    Документ
    Влияние морфологических мутаций тутового шелкопряда на жизнеспособность, поведение и способность к партеногенезу
    (Сибирская ассоциация консультантов, 2011) Филипоненко, Н.С.; Салов, А.В.; Воробьева, Л.И.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз родоводів в сім'ях хворих на дифузний нетоксичний зоб у поєднанні із затримкою статевого розвитку
    (2010) Багацька, Н.В.; Плехова, О.І.; Турчина, С.І.
    Встановлено, що спадкова схильність до захворювань щитоподібної залози в сім'ях пробандів із дифузним нетоксичним зобом та затримкою статевого розвитку становила 29,2%; у сім'ях пробандів із дифузним нетоксичним зобом — 60,5%. Обтяженість патологією статевого дозрівання реєструвалася в 62,5% сімей пробандів із дифузним нетоксичним зобом та затримкою статевого розвитку та у 28,9 % сім'ях пробандів із дифузним нетоксичним зобом. У хворих на дифузний нетоксичний зоб у сполученні із затримкою статевого розвитку встановлено сімейне накопичення захворювань статевої системи та щитоподібної залози: патологія щитоподібної залози виявлялася переважно в осіб жіночої статі, тоді як порушення статевої системи — у осіб чоловічої статі 1-ІП ступеня спорідненості з пробандом.
  • Ескіз
    Документ
    Цитогенетична характеристика пробандів із захворюваннями суглобів
    (2009) Багацька, Н.В.; Нефідова, В.Є.
    Цитогенетический анализ больных ЮРА и ОА показал, что кариотип пробандов соответствовал нормальному женскому (46,ХХ) или мужскому (46,ХY). Частота хромосомных нарушений у пробандов, больных ЮРА, составила 2,48%, а у больных ОА – 5,87%, что в 2,2 и 5 раз превышало частоту хромосомных мутаций у здоровых детей (1,15%).
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка стану хромосомного апарату хворих дітей та підлітків з різними мультифакторіальними хворобами
    (Логос, 2010) Багацька, Н.В.; Ковальова, В.І.; Нефідова, В.Є.; Медзяновська, О.В.
    Проведено цитогенетическое исследование у детей и подростков с хроническими неинфекционными заболеваниями. Установлен высокий уровень хромосомных аберраций у пробандов в сравнении со здоровыми лицами (в 1,5–3,5 раза). Во всех группах больных частота аберраций хромосомного типа была достоверно повышенной.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості частотного розподілу антигенів системи HLA в ядерних сім’ях хлопців-підліткув з гіпоталамічним синдром пубертатного періоду(ГСПП)
    (2010) Багацька, Н.В.; Глотка, Л.І.; Банніков, Б.В.
    У роботі надані дані про частотний розподіл антигенів системи HLA у членів ядерних сімей хлопчиків-підлітків з гіпоталамічним синдромом пубертатного періоду (ГСПП). Встановлено схожі відмінності в частоті певних антигенів і гаплотипів системи HLA у членів ядерних сімей хлопчиків-підлітків в порівнянні зі здоровими сім’ями. Визначено схожість і відмінності в частоті антигенів у батьків, матерів і пробандів із ГСПП. Виявлено, що антигени А24, А25, В16, які є маркерами схильності щодо ГСПП, пробанда частіше наслідували від матерів, а антиген А11 - від батьків.
  • Ескіз
    Документ
    Значення ендогенних та екзогенних факторів середовища при дифузному нетоксичному зобі у підлітків обох статей в умовах слабкого йододефіциту
    (2011) Багацька, Н.В.
    У роботі наведено дані про значення ендогенних та екзогенних факторів середовища при дифузному нетоксичному зобі, який сформувався у пре- або ранньому пубертаті у підлітків обох статей за умов слабкого йододефіциту. Визначено превалювання негативних факторів середовища: професійні шкідливості до настання вагітності у матерів, народження дитини в асфіксії та сильний емоційний стрес, який підлітки отримали вдома та в школі.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ продолжительности жизни линий Drosophila melanogaster, полученных из природных популяций с территорий с различным уровнем радиационного загрязнения
    (Логос, 2009) Филипоненко, Н.С.; Волкова, Н.Е.; Воробьева, Л.И.
    Исследовали продолжительность жизни имаго линий Drosophila melanogaster, которые получены из природных популяций данного вида с территорий с разным уровнем радиационного загрязнения. Установлено, что повышенный радиационный фон может являтся одним из факторов положительного отбора на продолжительность жизни, но его действие зависит от генотипа линии.
  • Ескіз
    Документ
    Оценка стабильности хромосомного аппарата подростков, больных остеоартрозом, до и после мутагенной нагрузки с митомицином С in vitro
    (Логос, 2009) Багацкая, Н.В.; Нефидова, В.Е.
    В работе исследовано состояние хромосомного аппарата у подростков, больных остеоартрозом (ОА), и у здоровых сверстников. Установлены закономерности спонтанного мутагенеза у всех обследованных пробандов, выявлена скрытая хромосомная нестабильность генома в ответ на мутагенную нагрузку митомицином С.
  • Ескіз
    Документ
    Мутагенез бактерий вида Staphylococcus aureus под влиянием ультрафиолетового облучения
    (Логос, 2010) Кривохижая, М.В.; Наврулин, В.О.; Калиниченко, С.В.; Воробьева, Л.И.
    В работе изучали влияние ультрафиолета на разные штаммы стафилококков. Воздействие УФ-излучения на клетки S. aureus вызывает изменение свойств бактерий по признакам патогенности. Это приводит к затруднению в идентификации патогена, но не снижает его агрессивность.
  • Ескіз
    Документ
    Гетерогенность популяций Drosophila melanogaster Украины по некоторым поведенческим признакам
    (Логос, 2010) Волкова, Н.Е.; Филипоненко, Н.С.; Григорьев, Д.С.; Воробьева, Л.И.
    Ряд популяций Drosophila melanogaster, обитающих на территории Украины охарактеризованы по адаптивно значимым поведенческим признакам. Определена генетическая составляющая межпопуляционных различий по этим признакам. Для временных характеристик спаривания проанализировано влияние условий конкурен ции за полового партнёра.