Хімічний факультет

Постійне посилання на розділhttps://ekhnuir.karazin.ua/handle/123456789/52

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 370
  • Ескіз
    Документ
    Хімічна метрологія та сучасні методи пробопідготовки : навчальний посібник
    (Харків : Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 2024) Юрченко, Олег Іванович; Черножук, Тетяна Василівна; Пантелеймонов, Антон Віталійович; Бакланов, Олександр Миколайович; Yurchenko, O. I.; Chernozhuk, T. V.; Panteleimonov, A. V.; Baklanov, O. M.
    В навчальному посібнику представлені сучасні матеріали з хімічної метрології та пробопідготовки з інтенсифікацією ультразвуком, мікрохвильовим та ультрафіолетовим опроміненням. У посібнику представлені лабораторні роботи по сучасних методах пробопідготовки та хімічній метрології, наведені вказівки щодо їх виконання. Посібник призначено для студентів та аспірантів хімічного факультету.
  • Ескіз
    Документ
    Хімічні Каразінські читання – 2024 (ХКЧ’24) : ХVI Всеукраїнська наукова конференція студентів та аспірантів, м. Харків, 30 квіт. 2024 р. : тези доповідей
    (Харків : Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 2024)
    Тези доповідей представлені за теоретичними та практичними результатами наукових досліджень, виконаних студентами та аспірантами вищих навчальних закладів і науково-дослідницьких установ України. Для науковців та студентів ВНЗ та НДІ України. Тези доповідей подаються в авторській редакції.
  • Ескіз
    Документ
    Хімічні Каразінські читання – 2023 (ХКЧ'23) : XV Всеукраїнська наукова конференція студентів та аспірантів, м. Харків, 24–26 квіт. 2023 р. : тези доповідей. – Харків: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 2023. – 215 с.
    (Харків: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 2023)
    Тези доповідей представлені за теоретичними та практичними результатами наукових досліджень, виконаних студентами та аспірантами вищих навчальних закладів і науково-дослідницьких установ України. Для науковців та студентів ВНЗ та НДІ України. Тези доповідей подаються в авторській редакції.
  • Ескіз
    Документ
    Principles of chemical engineering : laboratory classes
    (Kharkiv : V.N. Karazin Kharkiv National University, 2024) Тарасенко, Лоліта Миколаївна; Коробов, Олександр Ісаакович; Tarasenko, L.M.; Korobov, O. I.
    The laboratory classes are an integral part of the course «Principles of Chemical Engineering», taught as a normative discipline at chemical departments of Ukrainian classical universities. The manual describes in detail the methodology and procedure for performing laboratory works, provides reference materials necessary for processing the data obtained and understanding the results.
  • Ескіз
    Документ
    Окисно-відновні реакції: методичні рекомендації для самостійної роботи студентів нехімічних спеціальностей університету
    (Харків : Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, 2024) Єфімов, Павло Вікторович; Yefimov, Pavlo V.
    У методичних рекомендаціях розглядаються основні поняття за темою «Окисно-відновні реакції». Розглянуто класифікацію окисно-відновних реакцій. Наведено методи розрахунку ступенів окиснення, зокрема, для органічних сполук. Перераховані основні окисники та відновники. Розглянуто методи запису окисно-відновних реакцій. Показано можливість самостійного складання окисно-відновних реакцій з використанням довідкових даних. Методичні рекомендації призначено для студентів 1 курсу ОПП «Медицина», ОПП «Біотехнології та біоінженерія», ОПП «Екологія» та для студентів 2 курсу ОПП «Радіофізика, біофізика та комп’ютерні системи».
  • Ескіз
    Документ
    Аналітична хімія кухонної солі, розсолів та високомінералізованих вод
    (Харків : Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, 2023) Юрченко, Олег Іванович; Черножук, Тетяна Василівна; Пантелеймонов, Антон Віталійович; Бакланова, Лариса Володимирівна; Бакланов, Олександр Миколайович; Yurchenko , Oleg I.; Chernozhuk , Tetjana V.; Panteleimonov, Anton V.; Baklanova, Larisa V.; Baklanov, Olexander M.
    У монографії систематизовано дані досліджень щодо аналітичної хімії кухонної солі, розсолів та високомінералізованих вод. Наведено систему методик аналізу кухонної солі, розсолів та високомінералізованих вод, що дозволяє визначати вміст основної речовини, макро- і мікродомішок з використанням різних методів аналізу. Поряд з конкретними методиками аналізу надано деякі результати теоретичних і експериментальних досліджень в області використання ультразвуку в якості аналітичного сигналу та для інтенсифікації пробопідготовки кухонної солі та розсолів для визначення мікродомішок. Наведено відомості щодо використання надвисокочастотного ультразвуку та одночасної дії ультразвуку надвисокої та низької частот для інтенсифікації пробопідготовки та для ініціювання сонолюмінесценції у методі сонолюмінесцентна спектроскопія. Призначена для хіміків-аналітиків, що займаються питаннями аналізу кухонної солі, розсолів і високомінералізованих вод. Буде корисна студентам, магістрам та аспірантам, що займаються питаннями аналізу кухонної солі, розсолів та високомінералізованих вод.
  • Ескіз
    Документ
    Практикум з фізичної та колоїдної хімії
    (Харків : Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, 2012) Єльцов, Сергій Віталійович; Водолазька, Наталія Олександрівна
    Навчальний посібник містить лабораторні роботи з курсу фізичної та колоїдної хімії та відповідає програмі цього курсу для студентів біологічних та медичних спеціальностей вищих навчальних закладів України. У ньому містяться роботи з основних тем цього курсу: хімічної термодинаміки, хімічної рівноваги, фізичної хімії розчинів, електрорушійних сил, електропровідності розчинів, хімічної кінетики, поверхневих явищ, адсорбційних процесів, електричних і оптичних явищ у дисперсних системах, стійкості колоїдних систем і структуроутворенні в них. Посібник призначений для студентів нехімічних спеціальностей університетів, а також може використовуватися як допоміжний матеріал студентами, що навчаються за напрямом підготовки "Хімія".
  • Ескіз
    Документ
    Основи радіохімії та радіоекології. Тема 17. Захист організму від опромінення
    (Харків : ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2023) Краснопьорова, Алла Петрівна; Красноперова, Алла Петровна; Krasnopyorova, A.P.
    В презентації (тема 17) викладено основні положення лекції з «Радіохімії та радіоекології», частина 2, «Онови радіоекології» (розділ 7), а саме, розглянуто: захист організму від опромінення; фізичний захист від різних видів випромінювання при зовнішньому опроміненні; хімічний захист від зовнішнього опромінення; радіопротектори, класифікація радіопротекторів Д.М. Гродзинського, класифікація радіопротекторів В.Г. Владимирова, класифікація радіопротекторів (хімічні і біологічні), вимоги до радіопротекторів короткочасної дії, групи радіопротекторів короткочасної дії (сірковмісні сполуки (меркаптоалкіламіни, або аліфатичні амінотіоли); похідні індолілалкіламінів; препарати, які порушують в організмі транспорт кисню або його утилізацію (азиди, ціаніди, нітрити); механізми захисної дії протекторів; захист організму від внутрішнього опромінення (заходи запобігання внутрішнього опромінення, медична допомога). Презентація повністю відповідає програмі навчальної дисципліни “Радіохімія та радіоекологія”.
  • Ескіз
    Документ
    Основи радіохімії та радіоекології. Теми 11-16. Основи радіоекології
    (Харків : ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2023) Краснопьорова, Алла Петрівна; Красноперова, Алла Петровна; Krasnopyorova, A.P.
    В презентаціях (тема 11–16) викладено основні положення лекцій з «Радіохімії та радіоекології», частина 2, «Основи радіоекології (розділи 1–6), а саме, розглянуто: зародження радіоекології, специфіка та завдання радіоекології; дозиметрія іонізуючого випромінювання; радіаційний моніторинг, принципи організації радіаційного моніторингу; джерела опромінювання людини іонізуючою радіацією; природний радіаційний фон; технологічно змінений природний радіаційний фон; опромінення від штучних джерел радіації (опромінення від викидів АЕС, радіоактивні відходи, аварії на АЕС та підприємствах ЯПЦ, опромінення від випробувань ядерної зброї, джерела радіації, які застосовуються в медицині); біологічна дія зовнішнього та внутрішнього іонізуючого випромінювання; норми радіаційної безпеки України та принципи радіаційного захисту. Презентації повністю відповідають програмі навчальної дисципліни “Радіохімія та радіоекологія”.
  • Ескіз
    Документ
    Основи радіохімії та радіоекології. Тема 10. Хімія радіоактивних елементів
    (Харків : ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2023) Краснопьорова, Алла Петрівна; Красноперова, Алла Петровна; Krasnopyorova, A.P.
    В презентації (тема 10) викладено основні положення лекції з «Радіохімії та радіоекології», частина 1, «Основи радіохімії» (розділ 10), а саме: послідовно розглядаються всі відомі на даний час радіоактивні елементи, положення радіоактивних елементів в періодичній системі Д.І. Менделєєва, історія відкриття елементу, методи синтезу, фізико-хімічні властивості та застосування. Презентація повністю відповідає програмі навчальної дисципліни “Радіохімія та радіоекологія”.