Економічний факультет

Постійне посилання на розділhttps://ekhnuir.karazin.ua/handle/123456789/38

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Предметно-об'єктна сфера інституту контролю
    (2017) Хмельков, А.В.
    У статті, в межах формування системного уявлення про контрольну функцію фінансів та її реалізацію в економіці, розглянуто ланцюг понять: «інститут контролю» - «агент інституту контролю» - «предметно-об’єктна сфера інституту контролю», виходячи з неформального та формального змісту. У основному фокусі дослідження – предметно-об’єктна сфера контролю. Сформульовано авторське бачення предмета та об’єкта інституту контролю, розкрито їх структура, склад, а також взаємозв’язок між ними. Доведено еквівалентність понять «інститут контролю» та «державний фінансовий контроль». Акцентовано, що для предметної сфери державного фінансового контролю застосовується лише публічні ресурси, дії тощо. Розкриття поняття «інститут контролю» методами інституційного аналізу дало змогу здійснити сходження від абстрактного до конкретного досліджуваного ланцюга.
  • Документ
    Механізми формування системи державного фінансового контролю в Україні
    (Віддруковано з оригінал-макета в Харківському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України, 2011) Хмельков, А.В.
    В роботі обґрунтовано концептуальну модель цілісної системи державного фінансового контролю в Україні, в основу якої покладено принципи незалежності його видів, розмежування функцій контролю за виконанням видаткової і прибуткової частин державного бюджету, структурування та групування суб’єктів контролю за ознаками компетенції, обов’язковості, підпорядкованості. Визначено напрями вдосконалення організаційного механізму державного фінансового контролю, що полягає в упорядковані структурних зв’язків між його елементами та уточненні цілей і функцій контролю, щодо досягнення головної мети державного фінансового контролю, а також нормативно-правового механізму державного управління шляхом визначення та обґрунтування пропозицій до проекту Кодексу державного фінансового контролю України, який має стати системоутворюючим нормативним актом стосовно визначення видів, суб’єктів, об’єктів, предмета державного фінансового контролю дозволить подолати роздробленість і фрагментарність в організації державного фінансового контролю. Класифіковано структурні зв’язки між складовими елементами системи фінансового контролю у їх ієрархічній послідовності за ознаками відповідності методів формам контролю та їх приналежності до аудиту (як методу попереднього контролю), інспектування (як методу поточного контролю), ревізії (як методу суцільного контролю).
  • Ескіз
    Документ
    Державний фінансовий контроль: Практикум
    (ХНУ імені В.Н, Каразіна, 2014) Хмельков, А.В.
    Практикум є навчальним виданням, яке охоплює практичні завдан- ня і вправи та за допомогою теорії сприяє практичному засвоєнню на- бутих знань, умінь і навичок з державного фінансового контролю сто- совно основних аспектів планування, організації та здійснення контр- ольно-ревізійної роботи, а також оволодінню прийомами і способами систематизації, узагальнення, оформлення та реалізації результатів контрольних заходів щодо різних суб’єктів і об’єктів державного фі- нансового контролю за предметом контролю. Практикум розрахований для самостійної роботи студентів і слуха- чів вищих навчальних закладів економічного і фінансового профілю та з питань державного управління, які вивчають дисципліну «Державний фінансовий контроль».
  • Ескіз
    Документ
    Державний фінансовий контроль: Навчальний посібник
    (ХНУ імені В.Н, Каразіна, 2013) Хмельков, А.В.
    У навчальному посібнику за допомогою теорії та практики розкривається сутність державного фінансового контролю, його видів, форм і методів та прикладного змісту суб’єкта, об’єкта і предмета контролю. Проаналізовано нормативно-правову базу та узагальнено досвід міжнародних інституцій із питань державного фінансового контролю. Важливе місце відведено засвоєнню основних аспектів планування, організації та здійснення контрольно-ревізійної роботи, а також оволодінню прийомами і способами систематизації, узагальнення, оформлення та реалізації результатів контрольних заходів щодо різних суб’єктів і об’єктів державного фінансового контролю за предметом контролю. Приділено увагу основам професійної етики ревізорів та їхніх прав, обов’язків і відповідальності, встановлених чинним законодавством України. Для студентів і слухачів вищих навчальних закладів економічного профілю та з питань державного управління. Навчальний посібник буде корисним науковцям, спеціалістам у сфері державного фінансового контролю та працівникам фінансових служб підприємств і установ, які підлягають контрольним заходам із боку органів державного фінансового контролю.
  • Ескіз
    Документ
    Формування цілісної системи державного фінансового контролю в Україні
    (ХНУ імені В.Н, Каразіна, 2012) Хмельков, А.В.
    У монографії визначено, що у побудові державного фінансового контролю повною мірою реалізуються контрольна функція державних фінансів та виконання державою своїх владних повноважень. Удосконалення системи управління державними фінансовими ресурсами шляхом державного фінансового контролю є нагальною потребою суспільства та важливим науково-практичним завданням фінансової думки і реальної практики. Монографія буде корисною спеціалістам у сфері державного фінансового контролю, науковцям, студентам і слухачам вищих навчальних закладів економічного профілю та з питань державного управління, а також усім, хто цікавиться проблемами теорії та методології державного фінансового контролю.