Факультет геології, географіії, рекреації і туризму

Постійне посилання на розділhttps://ekhnuir.karazin.ua/handle/123456789/36

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Документ
    Природоохоронні території як форма організації території та їх значення для рекреаційно-туристичної діяльності (на прикладі Херсонської області)
    (2014-06-26) Василевська, Я.В.
    Природоохоронна територія – територія або акваторія, призначена для захисту і підтримки біологічної різноманітності та природних і пов'язаних із ними культурних ресурсів, захист яких встановлюється законом або іншими засобами. Природоохоронні території України — території, створені з метою охорони природних ландшафтів від надмірних змін внаслідок господарської діяльності людини на території України. Найважливішими з таких об'єктів є заповідники, національні парки, заказники.
  • Документ
    Територіальний розподіл туристсько-рекреаційних ресурсів Херсонської області (на основі кластерного аналізу)
    (2014-06-26) Василевська, Я.В.
    В статті наведені основні методичні положення виконання кластер-аналізу, обґрунтовано його застосування для виявлення диференціації територіального розподілу туристсько-рекреаційних ресурсів. Проведено групування за даними п’ятирічного періоду, визначено особливості групування територіальних одиниць області. Проаналізовано особливості територіального розподілу туристсько-рекреаційних ресурсів Херсонської області на основі проведеного кластер-аналізу.
  • Документ
    Місце Херсонської області в санаторно-курортному комплексі України
    (2014-06-26) Василевська, Я.В.
    В статті розглянуто особливості санаторно-курортного господарства України та визначається місце Херсонської області в ньому. Коротко охарактеризовано природно-географічні умови та ресурси Херсонської області, придатні для розвитку рекреаційного комплексу, визначаються особливості географічного положення, водних та кліматичних ресурсів, забезпеченості грязьовими та мінеральними ресурсами тощо. Визначено забезпеченість закладами санаторно-курортного комплексу та визначено місце області серед регіонів України за цими показниками. Розглянуто особливості розміщення по території Херсонщини санаторно-курортних закладів. Окреслено проблеми та перспективи розвитку санаторно-курортного господарства області.
  • Документ
    Методичні основи суспільно-географічної оцінки туристко-рекреаційних ресурсів регіону
    (2014-06-26) Василевська, Я.В.
    Невід'ємною складовою сучасного життя є туристично-рекреаційна діяльність, яка спрямована на задоволення різноманітних потреб як окремих індивідів, так і регіонального соціуму в цілому. Крім цього, туристично-рекреаційна діяльність має вагоме економічне значення. Основою розвитку туристичної галузі виступають ресурси, задіяні в рекреаційно-туристичній діяльності, які при дотриманні елементарних природоохоронних і ресурсозберігаючих правил і технологій, можуть використовуватися тривалий час без суттєвих процесів деградації природних і соціально-культурних комплексів навіть за умови значних антропогенних навантажень
  • Документ
    Спеціальні методи в суспільно-географічних дослідженнях туристсько-рекреаційних ресурсів (на прикладі Херсонської області)
    (2014-06-26) Нємець, К.А.; Василевська, Я.В.
    Розвиток регіонів в сучасних умовах під впливом активних процесів глобалізації вимагає комплексних суспільно-географічних досліджень. Це стосується всіх напрямів життєдіяльності суспільства. Кожен регіон України має специфічні риси, особливості розвитку, історико-культурне надбання, завдяки чому виражається певна спеціалізація кожного з них. Завдяки своєму географічному положенню та природно-ресурсному потенціалу Херсонська область визначається активним розвитком туризму та рекреації, в той же час, актуальними залишаються комплексні дослідження туристсько-рекреаційних ресурсів регіону та особливості їх розподілу по території області. Суспільно-географічне дослідження туристсько-рекреаційних ресурсів регіону включає застосування загальнонаукових і спеціальних методів. В даній доповіді автори представляють деякі з них.
  • Документ
    Факторний аналіз при дослідженні туристсько-рекреаційних ресурсів Херсонської області
    (2014-06-26) Василевська, Я.В.
    Застосування математико-статистичних методів в сучасних суспільно-географічних дослідженнях набуває все більшого поширення. Аналіз чинників, які впливають на розподіл, забезпеченість та можливість використання туристсько-рекреаційних ресурсів Херсонської області, було здійснено на основі факторного аналізу (метод головних компонент з варімаксним обертанням факторів), що дало змогу обчислити факторні навантаження за кожним показником. З урахуванням наявності та доступності статистичної інформації для дослідження було відібрано 92 показники, що відображають ряд характеристик окремих адміністративно-територіальних одиниць Херсонської області за період 2007–2011 рр.
  • Документ
    Проблеми та перспективи використання туристсько-рекреаційних ресурсів Херсонської області
    (2014-06-21) Василевська, Я.В.
    Як відомо, туризм наша держава декларує як пріоритетний напрямок розвитку національної економіки на законодавчому і концептуальному рівнях, це також впливає і на розвиток окремих регіонів, в том числі і Херсонської області, яка завдяки своєму географічному положенню та природно-ресурсному потенціалу характеризується активним розвитком туризму та рекреації.
  • Ескіз
    Документ
    Туристсько-рекреаційні ресурси Херсонської області суспільно-географічні особливості
    (2014-06-20) Василевська, Я.В.
    В статті представлені деякі результати суспільно-географічного дослідження туристсько-рекреаційних ресурсів Херсонської області. Зазначено ключове трактування поняття та класифікація туристсько-рекреаційних ресурсів, ґрун- туючись на суспільно-географічному підході. Визначені ключові характеристики природно-географічних та суспільно- географічних туристсько-рекреаційних ресурсів Херсонської області. Визначені особливості розподілу та використання туристсько-рекреаційних ресурсів області на основі ряду математичко-статистичних методів
  • Документ
    Оцінка природно-рекреаційних ресурсів Херсонської області
    (2014-06-20) Василевська, Я.В.
    Дослідження туристсько-рекреаційних ресурсів регіону обов’язково включає в себе окрім аналізу часових і територіальних особливостей, по компонентну оцінку ресурсів. Херсонська область, враховуючи її географічне положення, особливості господарського освоєння, природні умови та ресурси, має достатньо розвинутий туристсько-рекреаційний комплекс. Серед показників територіальної диференціації окремих компонентів природно-ресурсного потенціалу центральне місце відводять його густоті (величина природно-ресурсного потенціалу у розрахунку на одиницю території)
  • Документ
    Природно-антропогенні туристсько-рекреаційні ресурси Херсонської області
    (ХНУ імені В.Н. Каразіна, геолого-географічний факультет, кафедра соціально-економічної географії і регіонознавства, 2013-04-18) Василевська, Я.В.